Çatı Onarım

Çatı Onarım

Çatı Onarım Maliyeti: 2021’de küçük ve büyük onarımlar olarak sizlere gelecekte kazanç sağlayacaktır.

Bir çatıyı tamir ettirip ettirmemeye karar vermek konut sahipleri için zor olabilir. Eğer eve su sızdırmıyor, yıkılma tehlikesi yoksa genellikle ertelenir. Çünkü kimse ortada ağır bir sebep yokken maliyetleri ertelemek rasyonel gibi gözükür.

Aslında sorulması gereken soru onarımın maliyetiyle ilgilidir. Şimdi mi yapılmalı yoksa bir süre daha beklenilmeli mi diye düşünürken olası riskleri göz önüne alarak karar veriniz. Eğer onarıma ihtiyacı var ve bir süre daha beklemek isteniyorsa bu bir kumar oyunu gibidir. Genellikle de her ev sahibi bu zarı atıyor. Ancak yaşam alanınıza su damlamaya başlıyor yada bir şeylerin çatırdadığını duyuyorsanız karar vermek daha kolaydır. Tehlike yaklaşıyor.

Bir çatı ile dışarıdaki unsurlar arasında süregelen bir etkileşim vardır. Güneş, kuvvetli rüzgarlar, donma ve çözülme gibi hava koşulları çatınızın değerini ve ömrünü sabote etmektedir.

Çatı tadilatına dair bahsinizde elbette şanslı olabilirsiniz ancak proaktif çatı bakım ve onarım önlemlerini eken alarak kendinize daha çok şans kazandırabilirsiniz.

Bu konuda akılcı olmak ve küçük sorunları küçük tutmak oldukça makul bir harekettir.

Küçük çaplı bir çatı tadilatı oldukça düşük maliyetlidir. Hatta gelecekte büyük masraflara sebep olabilecek risklere karşı oldukça düşük maliyetlidir.

Orta ve ileri düzeyde bakıma ihtiyaç duyulan çatılar birden bire o hale gelmezler.

Çatınızın risk altında olduğunu düşünüyorsanız veya bakım yaptırmak istiyorsanız uzman danışmanlarımıza müracaat ediniz.

Çatında bir balkon, teras, alan oluşturmak gibi düşünceleriniz varsa yine iletişim bilgilerimizden bizlerden keşif isteyebilirsiniz.

Çatı ve çatı katı yalıtımı hakkında ki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Kiremit çatı kaplamalarının tadilatında çatıda ki merteklerin üstüne kiremit altı tahtası çakılır ve üzeri kaliteli bir membran örtü ile kapatılarak yağışlara karşı çatı izolasyonu sağlanır. Kiremitler tek tek kontrol edilerek kaplaması gerçekleştirilir.

Bacaların dipleri su geçirmez izolasyon malzemeleri ile sızıntılara karşı korunur.

Çatı yükünü taşıyan çatı iskeletlerinin dirençleri, ömrü tespit edilir. Bu adımda uzman kişilerin tecrübelerinden faydalanmak kesinlikle önemlidir.

Yağışlara karşı kullanılan izolasyon malzemeleri değiştirilmesi gerekiyorsa ihmal edilmeden değiştirilmelidir.

Son olarak suların geçtiği yollar kontrol edilmeli, çatıda su birikmemelidir.

Ayrıca çatı için kullanılan malzemelerin kaliteli ve sertifikalı olması elzemdir. Çatı malzemeleri amacına uygun kullanılmalı, kalitesiz olmamalıdır. Ve çalışan personeller ihtiyati önlemleri almak zorundadır. Ve bu kişilerin malzeme ve yangın güvenliği sağlaması gerekir.

Çatı yalıtımı ve diğer detaylar hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşınız.

 

Başa dön