DIY Mermer Zemin

DIY Mermer Zemin Uygulamaları

Mermerler, yapıların genellikle zemin yüzeylerinde partlatılmış halde bulunurlar. Son zamanlarda pürüzlü ve parlatılmayan cephe kaplamalrında da yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Taban döşemelerinde, merdiven basamakalrında veya diğer dekoratif amaçlarla türlü kaplama işlerinde kullanılan ticari mermer taşları vardır.

Bu makale de yüzey kaplamalarında veya diğer alanlarda neden mermer kullanılır, binanızda veya ticari mülkünüzde neden mermer tercih etmelisiniz cevaplandıracağız.

Mermer Kullanmak İçin Temel Nedenler

Doğal taşlar, modern iç ve dış tasarım ve dekorasyon için lüks ve çevre dostu malzemelerdir. Doğal taştan yapılmış taş levhalar, karo taş tasarımları muhteşem ve şaşırtıcı derecede güzel görünümlere sahip olurlar. Doğal taşlar, modası geçmeyen zarif ve güzel tasarımın simgesidir. Zamanla çekiciliğini kaybetmez, iç tasarım ve dekorasyona zengin ve ihtişamlı bir görünüm katar.

Mermer, lüks tasarım dünyasında her zaman duyduğumuz bir kelimedir. Mermer banyolar, mermer tezgahlar, mermer zeminler, mermer heykeller, mermer fayanslar ve saire.

  1. Dikkat çekici bir geçmişi vardır ve kırılmaya karşı dayanıklıdır.

Mermer, yumuşaklığı ve kırılmaya karşı dayanıklılığı ile eski çağlardan beri en değerli kaplama malzemeleri arasında. Işığa maruz kaldığında taşın içine birkaç milimetre nüfuz eder, mumsu ve hayattar bir görünüm sağlar. Bu yüzden heykellerde de sıkça kullanılır.

  1. Tamamen doğaldır ve son derece dayanıklıdır

Mermer gerçekten güzel, doğal bir üründür ve yüzlerce yıldır inşa edilen yapılarda sağlamlığıyla ün kazanmıştır. Mermer, çok uzun zamandır güçlü bir çekiciliğe ve saflığa sahiptir.

  1. Yalıtım özellikleri size para kazandırabilir

Mermer mükemmel bir yalıtkandır. Doğrudan güneş ışığında bile, mermer nispeten serin kalır ve bu da klima maliyetlerini düşürür. Kışın, bir kez ısıtılan mermer sıcaklığını muhafaza eder.

  1. Evinizin veya projenizin varlık değerini artıracaktır.

Mermer karolar mükemmel bir yatırımdır. Bulundukları yere değer katar ve muhteşem görünüm sağlar. Akıllı kullanım ve iyi tasarım ile mermer, bir binanın değerini arttırmanın ucuz bir yoludur.

  1. Hafızalarda güzel bir yer bırakır

Mermerdeki doğal damarlanma ve renk oyunları harika bir izlenim bırakacaktır.

  1. Suya dayanıklıdır

Çoğu doğal taş suya karşı geçirimsizdir. Suyla temizlendikten sonra mermer tekrar yeni gibi görünecektir. Diğer malzemelerde su lekeleri veya başka hasarlar oluşabilir.

  1. Uygun maliyetli bir seçimdir

Mermer, projeleriniz bittiğinde satış fiyatına değer katacaktır. Mermerin projeniz kadar uzun süre dayanacağını bilmelisiniz.

  1. Bakımı kolaydır

Özel temizlik malzemelerine gerek kalmadan normal temizlik malzemeleriyle kolyca temizlenir ve zamanla eskimez, parlaklığını yitirmez.

  1. Rengi daima aynıdır

Mermer, güneşe doğrudan maruz kalsa bile doğal renklerini koruyacaktır. Pencere eşikleri genelde bu sebeple mermerlerden yapılır.

  1. Her tür dekorasyon malzemeleriyle uyumludur

Mermer ve doğal taşın renkleri ve benekleri, gelenekselden modern mimariye kadar her türlü dekorla uyumludur, bu nedenle yeni bir görünüme sahip olmak istediğinizde bu malzemeleri değiştirmenize gerek kalmaz.

Mermer ve zemin uygulamaları ile ilgili detaylar hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşınız.

 

 

Başa dön