Kat Silmeleri

Kat Silme Uygulamaları

Konutlarınızın mimari tasarım ve dekorasyonu için kullanılacak alternatifleriniz arasında yer alan kat silmeleri; yaşam alanlarınıza özel kullanım ve hoş bir görünüm sağlar.

Yapıların belirli lokalleri için uygulanan bu girintili, çıkıntılı kat silmeleri birçok açıdan avantaj sağlamaktadır.

Kat silmeleri, binalarınızın değerlerini artırıcı ve fark ettirici unsurlarının başında gelen hizmetlerden birisidir. Kat silmeleri geniş ürün yelpazelerine sahiptir.

Kat silmeleri, çok katlı binaların dış cephelerinde, katları birbirinden ayırır. Geçmişten bugüne birçok malzeme türleri kat silmesi olarak kullanılmıştır.

Bugün kat silmelerinde genel olarak kullanılan malzeme EPS köpüklerdir. Bu köpükler oldukça hafif ve muadil malzemelere nazaran daha ekonomiktir. Ayrıca işlenmesi kolay olduğundan, birbirinden farklı tasarımlara sahip olabilirler.

Bu dış cephe dekorasyon uygulamasını elde etmek için yüksek maliyet bedellerine katlanmanıza gerek kalmaz. Renk, desen ve malzeme bakımından zengin olduğundan ürün çeşitliliği sağlanabilmektedir.

EPS köpükleri nedir?

Genel olarak EPS köpük olarak bilinen, genişletilmiş polistiren köpükler, yüzlerce farklı uygulamada kullanılan uygun maliyetli, yüksek verimli bir malzeme oluşturmak için bir kalıplama işlemiyle genişletilen, küçük, içi boş küresel toplardan oluşan hafif, hücresel plastik bir malzemedir.

Bazen strafor ile karıştırılan EPS, %95’e kadar havadan oluşması nedeniyle hafif olan ve şaşırtıcı yalıtım özelliklerine sahip sert bir köpük malzemedir. EPS her boyutta veya yoğunlukta üretilebilir.

EPS’nin mukavemetine ve sertliğine göre düşük ağırlığı, nakliye maliyetlerini mutlak minimumda tutarken kırılgan gönderileri korumak için ideal bir malzeme olmasına neden olur. Paketleme ihtiyaçları için sıcaklık kontrolüne ihtiyaç duyan müşteriler için EPS, bu ürünleri yalıtmak için mükemmeldir.

Genişletilmiş polistiren (EPS), hafifliği, mukavemeti, dayanıklılığı, ısı yalıtımı ve şok emme özelliklerinin diğer malzemelere göre üstün faydalar sağladığı birçok günlük uygulamada yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu özellikler, çok yönlülüğü, performansı ve maliyet etkinliği ile birleştiğinde EPS’yi 50 yılı aşkın süredir bir ambalaj ve yapı malzemesi tercihi yapmıştır.

Bu özellikleri dikkate aldığımızda binaların, katlı ticari mülklerin, villaların, düğün salonlarının süslenmesinde sıkça kullanılan kat silmeleri firmamızın verdiği yapı dekorasyonu hizmetleri arasında yer alıyor.

Uzman danışanlarımızdan keşif desteği almak için irtibat numaralarımızdan bizi arayabilir, formları doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.

Başa dön