Köşe Taş Kaplama

Köşe Taş Kaplama Uygulamaları

Köşe taş kaplamalar, binaların köşelerinde veya farklı lokallerinde yalıtım ve estetik amaçlı olarak kullanılabilmektedir.

Bir yapının en çok ısı kaybına sebep olan noktalarından biri, dış cephede yer alan duvarların köşeleridir. Bu köşeler doğru malzemeler seçilerek taş kaplama yapılabilir ve bu şekilde hava sürtünmesinden kaynaklı ısı kayıplarına engel olur.

Bu köşe taşlarının çok yönlülüğü ve hafifliği ile suni taş, çok çeşitli mimari uygulamalarda kullanılmaktadır. Mimarlar ve müteahhitler, temel cepheler ve bacalardan, dış mekan peyzaj uygulamalarına kadar değişen yerlerde kullanabilirler.

Ayrıca, hem metal hem de ahşap çerçeveli duvarların yanı sıra blok veya tuğladan oluşan duvar yüzeyleri üzerine ve ayrıca dökülmüş beton üzerine taş kaplama yerleştirme seçenekleri vardır.

Pek çok uygulama alternatifiyle, uygun kurulum prosedürleri, üretilen taş yüzeylerin zaman ve hava testlerine dayanmasını sağlamada başarılı sonuçlar elde edebilir.

Bu köşe taşlarının kaplanmasıyla konutlarınızın yıpranma riskleride azaltılmış olacaktır.

Köşe Taş Kurulumu

Kuruluma başlamadan önce ilk adım, taş kaplama uygulamayı planladığınız yüzeyin yerel bina yönetmeliklerine uygun olduğundan ve herhangi bir yapısal bozulma veya bozulma belirtisi göstermediğinden emin olmaktır.

Yüzey ne olursa olsun, genişlemeye izin vermek ve taş kaplamanın çatlamasını önlemek için kaplama malzemelerinin uygun şekilde boşluk bırakılması sağlanır.

Bu köşe taşları kurulurken suya ve güneş ışınlarına dayanıklı malzemeler seçilmeli veya kaplanmalıdır. Havayı içeri geçirmemesi için dolgu yapılabilir.

Dikkat edilmesi gereken noktalar;

  • Buhar geçirgenliği
  • Çatlamaya dayanıklı
  • Su dirençli
  • Kurulum kolaylığı
  • UV ışınlarına maruz kalma süresi
  • Köşe taşlarının döşenmesi için yüksek kaliteli harçlar seçilmelidir.

Tüm bu noktalara dikkat edildiği sürece köşe taşlarının dış cephe malzemesi olarak kullanılması, enerji tasarrufuna, bina veya ticari mülklerin değer kazanmasına, estetik bir görünüm kazanmasına sebep olacaktır.

İstanbul veya diğer şehirlerde bu hizmet, uzman kadrolarımız tarafından verilmektedir. Kaliteli malzemeler ve tecrübeli mühendislerimiz ile yapılarınızın yaşanabilir olması için çalışıyoruz.

Telefon numaralarımızı veya internetten başvurularınızı hemen yaparak keşif için ustalarımızla görüşme sağlayabilirsiniz.

Başa dön